Kıyım Sırası Öğretmenlerde

  • user warning: Table './bey_atama/hayat_variable' is marked as crashed and should be repaired query: UPDATE hayat_variable SET value = 'a:20:{i:0;i:62;i:1;i:61;i:2;i:60;i:3;i:59;i:4;i:31;i:5;i:30;i:6;i:29;i:7;i:24;i:8;i:21;i:9;i:15;i:10;i:14;i:11;i:13;i:12;i:12;i:13;i:11;i:14;i:7;i:15;i:6;i:16;i:5;i:17;i:3;i:18;i:2;i:19;i:1;}' WHERE name = 'menu_masks' in /home/beyan/domains/beyan.org/public_html/atama/includes/bootstrap.inc on line 612.
  • user warning: Table './bey_atama/hayat_variable' is marked as crashed and should be repaired query: UPDATE hayat_variable SET value = 'a:0:{}' WHERE name = 'menu_expanded' in /home/beyan/domains/beyan.org/public_html/atama/includes/bootstrap.inc on line 612.
  • warning: mysqli_query(): (HY000/1032): Can't find record in 'hayat_menu_links' in /home/beyan/domains/beyan.org/public_html/atama/includes/database.mysqli.inc on line 114.
  • user warning: Table './bey_atama/hayat_variable' is marked as crashed and should be repaired query: DELETE FROM hayat_variable WHERE name = 'menu_rebuild_needed' in /home/beyan/domains/beyan.org/public_html/atama/includes/bootstrap.inc on line 637.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, getirilmek istenen eğitim tasarısıyla yargıda ve emniyette yapılan kıyımların şimdide öğretmenlerde yapılacağını söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) teşkilat yapısını kökten değiştirecek maddeleri içeren kanun tasarısı hakkında konuşan Bahçeli, “Her gün değişik illerde 50-100 üzeri emniyet mensubunun yeri değişiyor. Arkasından öğretmenler üzerinden yasa tasarısı meclise getiriliyor. Kadro dışı kalmış veya kadro bulamayan öğretmenlerimizin kadro sorunu çözülmesi gerekirken bakanlığı yeniden müsteşarı hariç hepsini değiştirecek bir tasarıyı meclise getirmek demek, savcı kıyımının, emniyet mensubu kıyımın ve şimdide öğretmenler kıyımının işaretidir.” diye konuştu.

Bahçeli, 30 Mart yerel seçimleri kapsamında partisinin Çankırı il ve ilçe adaylarının tanıtım toplantılarına katıldı. Gün içerisinde partililerle bulunan Bahçeli, daha sonra Çankırılı Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.

Gündemle ilgili değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, dershaneleri kapatacak kanun tasarısı kapsamında müsteşar dışındaki Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatında görev yapan Talim ve Terbiye Kurulu başkanı ve kurul üyeleri, müsteşar yardımcıları, genel müdürler, strateji geliştirme başkanı, tüm grup başkanları ve şube müdürleri ile bütün il milli eğitim müdürleri görevden alınmasına tepki gösterdi.

Türkiye'yi sosyal kargaşaya kaosa ve bunalıma sürüklemenin kimseye faydasının olmayacağını belirten MHP Lideri, kaos ve iftiralar sonrası birçok savcının, emniyet müdürü ve polis memurunun görev yerinin değiştiğini ifade etti.

Bahçeli, “Öğretmenler üzerinden yasa tasarısı meclise getiriliyor. Kadro dışı kalmış veya kadro bulamayan öğretmenlerimizin kadro sorunu çözülmesi gerekirken bakanlığı yeniden müsteşarı hariç hepsini değiştirecek bir tasarıyı meclise getirmek demek, savcı kıyımının, emniyet mensubu kıyımın ve şimdide öğretmenler kıyımının işaretidir. Bu nereye kadar devam eder? Bu Türkiye'yi barışa götürmez.

Bu Türkiye'yi kargaşaya götürür. Bu Türkiye'de kamplaşmanın, kutuplaşmanın sonucu olarak çatışmayı başlatır. Çatışma ise bugünkü demokratik açılım zırvasıyla almış olduğunu dikkate alırsanız. 100 yıllık barışı, huzuru bozar ve Türkiye bir Türk Kürt kavgasına doğru sürüklenir. Bunun altından Recep Tayyip Erdoğan kalkamaz, AK Parti kalkamaz, bunun altından Türkiye kalkamaz.” şeklinde konuştu.

“BUGÜNE KADAR 26 BAKAN YÜCE DİVANDA YARGILANDI”

Türk siyasi hayatında yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla 26 bakanın Yüce Divan'da sorgulandığını hatırlatan Bahçeli, “Bunların içerisinde 3'ü hariç hepsi beraat etti. Demek ki adalete ne kadar güvenirseniz, kim ne yaparsa yapsın, ederse etsin, adaletin önünde her türlü sorgulamaya açık olduğunuz vakit yüce divanda beraat etme ihtimali, ceza alma ihtimalinden 100 kat daha fazladır. İşte 26 kişinin içerisinde 3 kişi cezalandırıldı. Diğerleri beraat etti.” dedi.