Koruma Memuru Alımı 2018 Başvuru Yapma Ekranı2018 Koruma Memuru Alımı Başvuru Yapma Ekranı Giriş için Tıklayınız

Koruma Memuru Alımı 2018 Başvuru Yapma Ekranı,2018 Koruma Memuru Alımı,Koruma Memuru Alımları 2018,2017 Koruma Memuru Alımları Başladı mı,Koruma Memuru Alımı 2018 Başvuru Ekranı,2018 Koruma Memuru Alımları Ne Zaman Başlayacak,Koruma Memuru Alımı Başladı mı 2018...

Binlerce genç 2018 Koruma Memuru Alımlarını takip etmekte olup adeta gün sayıyorlar. Bu sene 50 bin koruma memuru alımı yapılacağı belirtilmişti.Şimdi bir çok geç adayın umut kapısı haline gelen Koruma Memuru Alımı gündemi oluşturmakta.

2018 Koruma Memuru Alımları için atamasonuclari.com olarak açıklamaları takip etmekteyiz.Koruma Memuru Alımları 2018 Başvuruları açıklanır açıklanmaz aşağıdaki linkimiz aktik hale gelecektir.

KORUMA MEMURU ALIM ŞARTLARINDA FİZİKİ ÖZELLİKLER NASIL OLMALI?

Halen yayında olan Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine göre tüm polis alımlarının fiziki şartları belirlenmiştir. Basının haberlerine göre ise bayan boy sınırı 1,68 mt, erkeklerde ise 1,72 mt’dir. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde ise bayan polis alımlarının boy sınırı 1,62 mt, erkek polis alımlarında ise boy sınırı 1,67′dir. Eğer basının yazdığı gibi bir alım söz konusu olursa Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine ek olarak Koruma Memuru Alım Şartlarında istenecek boy sınırı eklenecektir. Ancak yine bizim kanımıza göre bu kadar uzun boylu kişiler istenileceğini sanmıyoruz. Fiziki yapıyı daha üstü seviyelere getirmek amacıyla beden kitle indeksini 17′den 20′ye çekmek yeterli olacaktır. Sonuçta insanlar ilerleyen zamanlarda kilo alacaklardır.

KORUMA MEMURU ALIM ŞARTLARI KPSS PUANI KAÇ OLMALI?

Basının haberlerine göre sadece lise KPSS puanından söz edilmiş ama 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite mezunlarınında başvurabilecekleri söylenmiştir. Bizce KPSS puanı ile alım olacağı kesindir ancak Lise mezunları için Lise Kpss, 2 yıllıklar üniversite mezunları için Ön lisans KPSS ve 4 yıllık üniversite mezunları için Lisans KPSS puanı ile başvuruların alınması muhtemeldir. Ayrıca KPSS puanının 40 ila 60 arasında olması istenilmiştir. Bu durumda Lisans KPSS’den 40, Ön Lisans KPSS’den 50 ve Lise KPSS’den 60 istenileceği kanısına varıyoruz. Ama burada takılacağımız konu şu Lisans KPSS ve Ön Lisans Kpss sınavları her yıl yapılırken Lise KPSS sınavı 2 yılda bir yapılmaktadır. Koruma Memuru Alımlarının her yıl olacağını öngördüğümüzde Lise mezunlarının 2 yılda bir KPSS sınavlarına girerek nasıl başvuracağını düşündürücü buluyoruz. Sonuç itibariyle 2 yıllık ve 4 yıllık mezunlarının daha fazla başvurmaları muhtemel.

KORUMA MEMURU ALIMLARI NE ZAMAN?

Basında çıkan bu haberlerden önce EGM, İçişleri Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ilgili birimleri aranmış ve Koruma Memuru Taslağı hakkında bilgi istenilmiştir. Ancak hiç bir kurumda Koruma Memuru Taslağına ulaşılamamıştır. Şöyle ki Koruma Memuru Alım Şartlarının belirlenmesi için çok sayıda Kanunda ve Yönetmelikte değişiklik yapılması ve Koruma Memuru Alım Yönetmeliğinin Taslağının hazırlanması gerekmektedir. Yukarıda yazan basının haberi tamamen kulaktan duyma yorumlama ile yazılmış bir haberdir. Yani sonuç itibariyle asılsızdır. Kaynağı belli değildir. Hiç bir resmi kaynağı bulunmamaktadır. Sitemizin yorumu olarak Koruma Memuru Alımları 2018 yılının KPSS sınavları yapıldıktan sonra yapılabileceği kanısına ulaşıyoruz. Yani 2018 yılının 9. ayından önce Koruma Memuru Alımının olacağını sanmıyoruz.

SONUÇ OLARAK!

Koruma Memuru Alımlarıyla ilgili olarak resmi bilgilere ulaşmak için sitemizi takip etmenizi önemle rica ediyoruz. Basında çıkan her habere kaynağı olmaksızın lütfen inanmayınız. Sizden isteğimiz KPSS sınavlarından istenilen puanı yakalamak amacıyla lütfen KPSS sınavlarına çalışınız. Alım olması durumunda KPSS puanı ile alınacağı kesindir.Şimdiden tüm adaylara haklarında hayırlı olmasını diliyoruz...

Konular

Görevde yükselmelerde mülakatın etkisi azaltılmalı!
Yer değişikliği talebi reddedilen engelli memura iyi haber
Atamaları geciken doktorlarla ilgili son durum
Bilirkişilere ödenecek ücretler belli oldu
Disiplin soruşturması kapsamında gönderilen savunma davetiyesi neleri içermeli?
Hangi kurumlar kapatılacak?
Zeytinlik alanda endüstriyel atık depolama tesisi kurulabilir mi?
Başkasının yerine sınava girmek dolandırıcılık sayılıyor mu?
Seçimde görev alacakların ücretleri belli oldu!
Sözleşmeli personelin yıllık izni gelecek yıla aktarılır mı?
İçişleri GY ve unvan değişikliği giriş belgeleri yayımladı
Vekil adayları sabıka kayıtlarını e-Devlet üzerinden alabiliyor mu?
Devlette de CEO dönemi başlıyor
Belediye şirketleri özel güvenlik hizmetlerini nasıl sunacak?
Duruşmaya katılmayanın temyiz hakkı olur mu?
Duruşmaya katılmayanın temyiz hakkı olur mu?
Yaz saati uygulaması başladı mı? Saatler ileri alınacak mı?
Sendika üyeliğinden ayrılan toplu sözleşme ikramiyesini geri öder mi?
Belediye şirketlerine yeni personel alımı nasıl olacak?
Kaymakamlara diksiyon ve güzel konuşma eğitimi
İstifa sonrası dönüşlerde kurumların takdir hakkı var mıdır?
Sözleşmeli personelin çalışma ile ücret sınırları belirlendi
Maaşına her haciz gelene disiplin cezası verilir mi?
Memurlara bayram ikramiyesi verilecek mi?
Öğretmenler sözleşmeli olarak atanacak
Yurt dışında görevli kamu personelinin izinleri durduruldu
Kamuda devrim niteliğinde değişiklikler
Biyologların ek özel hizmet tazminatına dair görüş
Yerleşim yeri değişikliği için son tarih ne zaman?
Seçmen sorgulama mobil uygulama indir