ösym

ÖSYM KPSS Son Başvuru Tarihi Belli Oldu mu? (KPSS 2018)

KPSS Başvuru Tarihi ne zaman sona erecek. 2014 KPSS Başvurularında son tarih ne zaman? KPSS Başvuru tarihlerinde son gün ne zaman? KPSS 2014 Başvuruları bitti mi?

KPSS başvuru işlemleri nasıl yapılıyor? 2014 KPSS başvuruları ile ilgili tüm bilgiler atamasonuclari.net'te.

2014-KPSS Lisans/ÖABT/DHBT Kılavuzu için Tıklayınız

KPSS Başvuru Tarihi ne zaman sona erecek. 2014 KPSS Başvurularında son tarih ne zaman? KPSS Başvuru tarihlerinde son gün ne zaman? KPSS 2014 Başvuruları sona erdi mi? Tüm merak ettiklerinize ÖSYM tarfından cevap geldi İşte ÖSYM'nin açıklaması;

2014-KPSS’ye Başvuru Yapmak İsteyen, 2014-KPSS Sınav Ücretini Yatıran, 2014-KPSS Başvuru İşlemini Tamamlamayan, 2014-KPSS Başvuru İşlemini Tamamlayan Adayların Dikkatine

EKPSS Kura ile Yapılan Yerleştirme Sonuçları Tıkla Öğren!2017/2 EKPSS/KURA ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzunda yer alan kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına kura çekimi ile engelli memur yerleştirme işlemleri Noter huzurunda gerçekleştirilmiştir.

Yerleştirme sonuçları, bugün saat 14.45’den itibaren ÖSYM'nin (https://sonuc.osym.gov.tr) internet adresinden açıklanacaktır. Yerleştirilen adaylar, atamaya ilişkin ayrıntılı bilgiyi yerleştikleri kurumdan edinmelidir.


Kura ile Yapılan Yerleştirme Sonuçlar Tıkla Öğrenı

KPSS 2018 Lisans,ÖABT Başvuru Tarihleri Açıklandı2018 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans, 2018 Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT), (KPSS-Lisans) Başvuruları Başladı mı? İşte merak edilenler;

2018 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans düzeyinde, Mayıs 2018 tarihlerinde yapılacaktır. 2016-KPSS kapsamında; Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) Temmuz 2018 tarihinde, yapılacaktır.

2018-KPSS’ye lisans mezunları ile bir lisans programından mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabileceklerdir. Bir lisans programından mezun olan veya mezun olabilecek durumda olan adaylardan Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmenlik kadrolarına atanmak isteyenler 2018-KPSS’ye başvuru yapmaları gerekmektedir. Tüm adayların 2018-KPSS’nin Cumartesi Sabah oturumuna katılmaları zorunludur.

ALES 2018 Sınav Giriş Belgeleri Yayınlandı mı?2018 ALES Sınav Giriş Yerlerini Görmek için Buraya Tıklayın

2018 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2018-ALES) Sonbahar Dönemi Sınava Giriş Belgeleri Açıklandığı Anda atamasonuclari.com sitemizden İndirebilirsiniz.

Kasım 2018 tarihinde yapılacak 2018-ALES Sonbahar Dönemi Sınavına başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

ÖSYM - KPSS Kalkıyor Mu? 2018'de KPSS Sınavı Yapılacak mı?ÖSYM - KPSS Kalkıyor Mu? (2018'de KPSS Sınavı Yapılacak Mı?) 2018 KPSS Başvuruları ne zaman başlıyor? Erdoğan talimatı verdi! KPSS kalkıyor. KPSS'de değişikliğe gidiliyor. Merkezi sınav yerine tüm bakanlık ve kurumlara personel ihtiyaçları için sınav yapma hakkı verilecek. KPSS ile ilgili tüm detaylar dahası atamasonuclari.com'da

Herkesin bildiği gibi Kamu Personel Seçme Sınavı(KPSS) kamuya memur ve personel alımı için yapılmakta olan bir sınavdır. Geçtiğimiz aylarda artık KPSS'nin yapılmayacağı bunun yerine her kurumun kendi sınavını yapacağı hakkında bir takım söylentiler orta atılmış olsada Başbakan yardımcısı Bülent Arınç konuya açıklık getirmiş ve KPSS'nin kalkmayacağını açıklamıştı.

ÖSYM Avukat Atamaları için Gerekli Belgeler Nelerdir?Başkanlığımızın ; Avukat alımı için 24.04.2014 tarihinde yaptığı sözlü sınavda, başarılı olarak atanmaya hak kazanan adayların sonuçları ekte yer almaktadır.

Adayların atamalarının yapılabilmesi için, aşağıda belirtilen belgeleri, örnek dilekçe ekinde 09.05.2014 tarihine kadar Başkanlığımız İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetler Dairesi Başkanlığına (ÖSYM Bilkent /ANKARA) iletmeleri gerekmektedir.

BELGELER:

1) Erkek adayların askerlik durumuna dair yazılı beyanı,

2) Dört adet vesikalık fotoğraf,(Kamu Kurumu ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık Kıyafetine Dair Yönetmelik’e göre çekilmiş)

3) Adli sicil kaydına ilişkin yazılı beyanı,

YKS 2018 Başvuruları için ÖSYM'den Uyarı!YKS 2018 Başvuru Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

YKS 2018 Başvuru İşlemleri için Tıklayınız

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi YKS Başvuruları (ÖSYM), Mart'da başlayacak. YKS başvuruları öncesi hazırladığı kamu spotuyla yaklaşık 2.5 milyon üniversite adayını başvurularını tamamlamaları konusunda uyardı.

ÖSYM bu yıl TYT için başvuruların alınmasına yönelik kamuoyunu bilgilendirme amacıyla aday el rehberi, sınav takvimi posteri ve bir kamu spotu hazırladı.

Adaylara ve Sınav Görevlilerine Yönelik Kamu Spotu/Eğitim Filmleri için Tıklayın!

Memur Atamalarında Flaş Karar!Mahalli idarelere memur alımının ÖSYM tarafından yapılan merkezi yerleştirme dışına çıkarılmasına dair düzenlemede yeni karar...

2007 yılında yapılan düzenlemeyle, il özel idarelerine ve belediyelere memur alımı, ÖSYM tarafından yürütülen merkezi memur yerleştirmesi dışına çıkarılmıştı.

Yapılan düzenlemeye göre, belediye ve il özel idareleri yine KPSS'ye dayalı alım yapacak ama belirlenen taban puanı aşan ve diğer nitelikleri taşıyan adaylar yazılı veya sözlü sınava tabi tutulacaktı. 17 Ocak 2007'de, bu düzenlemeyi,torpile kapı aralayan düzenleme başlığıyla haberleştirmiştik.

Bu düzenleme sonrasında yüzlerce belediye ilan yayımlandı ve binlerce kişi torpille mahalli idarelere alındı.