kpss

KPSS 2018 Lisans,ÖABT Başvuru Tarihleri Açıklandı2018 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans, 2018 Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT), (KPSS-Lisans) Başvuruları Başladı mı? İşte merak edilenler;

2018 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans düzeyinde, Mayıs 2018 tarihlerinde yapılacaktır. 2016-KPSS kapsamında; Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) Temmuz 2018 tarihinde, yapılacaktır.

2018-KPSS’ye lisans mezunları ile bir lisans programından mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabileceklerdir. Bir lisans programından mezun olan veya mezun olabilecek durumda olan adaylardan Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmenlik kadrolarına atanmak isteyenler 2018-KPSS’ye başvuru yapmaları gerekmektedir. Tüm adayların 2018-KPSS’nin Cumartesi Sabah oturumuna katılmaları zorunludur.

Memur Atamalarında Flaş Karar!Mahalli idarelere memur alımının ÖSYM tarafından yapılan merkezi yerleştirme dışına çıkarılmasına dair düzenlemede yeni karar...

2007 yılında yapılan düzenlemeyle, il özel idarelerine ve belediyelere memur alımı, ÖSYM tarafından yürütülen merkezi memur yerleştirmesi dışına çıkarılmıştı.

Yapılan düzenlemeye göre, belediye ve il özel idareleri yine KPSS'ye dayalı alım yapacak ama belirlenen taban puanı aşan ve diğer nitelikleri taşıyan adaylar yazılı veya sözlü sınava tabi tutulacaktı. 17 Ocak 2007'de, bu düzenlemeyi,torpile kapı aralayan düzenleme başlığıyla haberleştirmiştik.

Bu düzenleme sonrasında yüzlerce belediye ilan yayımlandı ve binlerce kişi torpille mahalli idarelere alındı.