Kürtçe öğretmeni bölgeden seçilecek

  • user warning: Table './bey_atama/hayat_variable' is marked as crashed and should be repaired query: UPDATE hayat_variable SET value = 'a:20:{i:0;i:62;i:1;i:61;i:2;i:60;i:3;i:59;i:4;i:31;i:5;i:30;i:6;i:29;i:7;i:24;i:8;i:21;i:9;i:15;i:10;i:14;i:11;i:13;i:12;i:12;i:13;i:11;i:14;i:7;i:15;i:6;i:16;i:5;i:17;i:3;i:18;i:2;i:19;i:1;}' WHERE name = 'menu_masks' in /home/beyan/domains/beyan.org/public_html/atama/includes/bootstrap.inc on line 612.
  • user warning: Table './bey_atama/hayat_variable' is marked as crashed and should be repaired query: UPDATE hayat_variable SET value = 'a:0:{}' WHERE name = 'menu_expanded' in /home/beyan/domains/beyan.org/public_html/atama/includes/bootstrap.inc on line 612.
  • warning: mysqli_query(): (HY000/1032): Can't find record in 'hayat_menu_links' in /home/beyan/domains/beyan.org/public_html/atama/includes/database.mysqli.inc on line 114.
  • user warning: Table './bey_atama/hayat_variable' is marked as crashed and should be repaired query: DELETE FROM hayat_variable WHERE name = 'menu_rebuild_needed' in /home/beyan/domains/beyan.org/public_html/atama/includes/bootstrap.inc on line 637.

Milli Eğitim Bakanı Dinçer, seçmeli derslerle ilgili öğretmen atamasının merkezden yapılmayacağını, yerel düzeyde belirleneceğini söyledi
Ağustos ayının sonuna doğru 40 bin öğretmen atamasının yapılacağını hatırlatan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, seçmeli dersler için öğretmen alımının yerel idarece gerçekleşeceğini söyledi. Dinçer, şu açıklamaları yaptı:

40 BİN ATAMA
Bu yıl hükümetimiz 17 bin kadroyu şubat ayında, 40 bin kadroyu da şimdi vererek en yüksek kadroyu tahsis etmiş oldular. 40 bin atamaya ilişkin kılavuz yayınlanacak. Kanun Hükmünde Kararname ile öğretmen alımlarını biz ağustos ayında yapmayı düzenlemiştik. Dolayısıyla çok büyük ihtimalle ağustos ayının sonuna doğru alımları gerçekleştirmiş olacağız.
(En çok hangi branş) 4+4+4'ten ve seçimlik derslerin konulmasıyla ilgili düzenlemelerden sonra ihtiyaç için ayrı bir çalışmayı yürütüyoruz. Muhtemelen onu da ağustos ayının başına kadar bitirmiş oluruz.
(Özür grubu atamalar ne zaman yapılacak?) Daha önceden ağustos ayının başında veya temmuz ayında öğretmen alıyorduk. Dolayısıyla kıdem yılı hesaplanırken veya stajyerliğin kalkıp da memur olma şartıyla ilgili düzenlemeler hesaplanırken 30 Ağustos limit olarak belirlenmişti. Ancak şimdi ağustos ayı sonuna doğru aldığımız için yönetmelikte değişiklik yapıp bunu 30 Eylül'e çekeceğiz.
(Kürtçe gibi seçmeli derslerin öğretmenleri) Atamayı bu dönem merkezden yapmayacağız. Yerel düzeyde belirleyeceğiz. Biz, hangi dersler için, ne tür niteliklerde ve hangi alan öğretmenleri girebilir, onların tespitini yapacağız. Orada yerel kaynaklarla, yerel ihtiyaçlara cevap verecek kararları yerel idare verecek, yani valilik ve il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri verecek.

Comments

Bir yıldır mağdur edilen Kürtçe öğretmenleri...

Söz verdiniz kandırdınız. Bu münafıklığın alametidir. Biz Kürtçe öğretmenleri bir yıldır mağduruz.Bu mağduriyet nasıl giderilecek.Ama mahşerde bunun hesabını vereceksiniz. Kandırılmanın ne olduğunu bilir misiniz? Hem de nasıl bir kandırma!!! Kandırrmanın da çeşitleri vardır.Bu çok zor bir kandırmaydı tabi zor derken olumsuz anlamda kullandım zor kelimesini...Hesap günü yakındır...